Genel

BİOENERJİ NEDİR?

10 Mayıs 2018

Günümüzdeki yanlış anlayış ve uygulamalar, bir disipline sahip olmayan öğretiler, test edilemeyen çalışmalar nedeniyle, insanlar bu alanlardan uzak kalmaktadır. Afaki istekler ve doğaüstü yetenekli olduğunu düşünen bir takım egoizmin ve gericiliğin izinden olan kişilere dikkat edilmesi gerekmektedir.evet kozmik bir enerjidir fakat bazı kişilere bahşedilmiş ve ya yeni keşfedilmiş bir olgu değildir. Bu nedenle, öncelikle bioenerjinin ve enerji çalışmalarının ne olduğundan çok ne olmadığını ifade etmek daha önemli olmaktadır. Bir başka deyişle bioenerji ve enerji çalışmaları nedir, ne değildir?

Kısacasıda şöyle açıklayabiliriz aslında;

Bioenerji evrenin yaratılışından beri var olan insanların bedensel ve ruhsal rahatsızlıkları için Allah tarafından bizlere bahşedilmiş mucize bir melek enerjisidir.

Enerji çalışmaları; bir din veya din içerisindeki bir tarikat değildir. Enerji çalışmaları yapabilmek için dinimizden tavizler vermeye, dinimizin içine sokulmaya çalışılan yanlış değerlere inanmamıza gerek yoktur.

Enerji çalışmalarının amacı insanı anlamaktır. Her şeyi anlama ve çözümleme şeklinde bir çaba içerisinde olması gereksiz, geçersiz ve yanlıştır.

Enerji çalışmaları adına; sürekli tebessüm etme, her şeyi sevme, her şeye enerji gönderme veya sahte mutluluk oyunu oynama gibi patolojik davranışlar geliştirmeye gerek yoktur.

Enerji çalışmaları için; bir gurubun üyesi olma ve sürekli onlarla bulunma gibi sosyal zorunluluklara gerek yoktur.

Enerji çalışmaları yapmak adına; kendimize garip önderler seçmeye, onların önünde saygı duruşu yapmaya veya değişik dillerde şarkılar söylemeye gerek yoktur.

Enerji çalışmaları yapmak için; farklı giysiler giyinmeye, farklı görünmeye veya farklı konuşmaya çalışmaya gerek yoktur.

Enerji çalışmaları yapabilmek için; saçma sapan felsefelere, zorlama anlayışlara ve bunlara inanmamıza gerek yoktur.

Enerji çalışmaları için; tuhaf şekilleri kullanmaya veya anlamsız kelimelerin tekrarına gerek yoktur.

Enerji çalışmaları için; inisiasyon, uyumlama gibi zorunlu tutulan garip ritüellere, ayinlere gerek yoktur.

Enerji çalışmaları için; büyüsel düşünce ve davranış kalıplarının tekrarına ve hayatımıza sokmaya gerek yoktur.

Enerji çalışmaları için; enerjinin aklı veya iradesi olduğuna inanmak veya ima etmek insanın bizzat kendisi için ciddi anlamda küçük düşürücüdür.

Doğal ve normal olmak dışında herhangi bir dine, kültüre, enstrümana, jargona veya performansa ihtiyacımız yoktur.

    Enerji çalışmaları; bilinçaltı serbest yönelimi veya bilinçsizce yapılan hareketler      topluluğu değildir.

3 Comments

  • Reply Reyhan 1 Eylül 2017 at 16:54

    merhaba o kadar gerçgin bir insandım ki taki hayatıma bioenerji girene kadar. o kadar beni huzurlu bir insan haline getirdiki bioenerji anlatamam.sizlere de tavsiye ederim özellikle elif hanım için konuşuyorum. gerçekten çok iyi bir bioenerjist kendisi.

  • Reply olcay 14 Ağustos 2017 at 20:16

    bioenerji hayatıma girdiğinden beri inanılmaz şekilde mutluyum. sinirlenecek birşey kalmadı, herşeye mantıklı ve hemen çözüm üretebilen bir hale geldim. bioenerji muhteşem birşey.

  • Reply Aylin 2 Ağustos 2017 at 14:41

    bioenerji harika birşey bence. bende geçen sene gitmiştim ve inanın ruhumu ışıldatan inanılmaz bir ilahi arınma. ne hastalık ne depresyon herşey bitti gitti. herkes bioenerjinin faydasını görmeli

  • Leave a Reply